Pismo staršem in otrokom

Spoštovani starši, dragi otroci,

iztekel se je drugi teden, ko je naš vrtec zaprl svoja vrata. Sporočamo vam, da mislimo na vas in vas zelo pogrešamo. Želimo si ostati v stiku z vami, pa čeprav le na daljavo.

Zavedamo se, da je čas socialne izolacije težak za vse, še posebno pa za otroke. Želimo vam, da bi čas, ki ga preživljate skupaj, izkoristili za vse tiste dejavnosti, za katere nikoli ni bilo dovolj časa.

Spoštovani starši poiščite otroka v sebi in se skupaj z vašim otokom igrajte, berite mu pravljice, zlagajte kocke, igrajte se družabne igre, otroka vključite v vsakodnevna opravila v gospodinjstvu in okrog hiše, sprehodite se do travnika in bližnjega gozda, kjer lahko za igro uporabite liste, veje, na travniku naberite regrat, tudi na vrtu vam bodo vaši otroci z veseljem pomagali.

Vsak dan poskušajte vsaj nekaj časa preživeti zunaj na prostem, saj predšolski otroci za zdrav in uravnotežen razvoj nujno potrebujejo gibanje. Skupaj z vami ali s starejšimi sorojenci bodo z veseljem tekali, skakali, plezali in raziskovali okolico vaših domov.

Pomembno je, da ostane v tem času naša skupna in prvenstvena skrb, da ohranjamo tako fizično kot duševno zdravje, da skrbimo tako zase kot za vse okoli nas, še posebej pa za tiste, ki so najbolj ranljivi.

Želimo vam veliko zdravja, notranje motivacije, pozitivne naravnanosti in dobrega počutja. Verjeti moramo, da bomo le s skupnimi močmi premagali epidemijo in se tako čim prej vrnili na pota običajnega vsakdanjega življenja.

Toplo vas pozdravljamo.

Polona Baznik Dvojmoč, pomočnica ravnateljice