Obvestilo za starše o odprtju vrtcev

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije 29. 4. 2020 na podlagi ocen in predlogov Ministrstva za zdravje sprejela »Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov«, v katerega je vključena tudi predšolska vzgoja. V torek, 5. maja 2020, smo s strani ministrice za izobraževanje, znanost in šport, prejeli obvestilo, iz katerega je razvidno, da se bodo ukrepi na področju predšolske vzgoje začeli postopno sproščati od 18. 5. 2020 dalje.

Do konca tega tedna pričakujemo tudi dodatna navodila, smernice in protokole za začetek ponovnega odprtja vrtcev, ki jih Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport pripravlja v sodelovanju s predstavniki Ministrstva za zdravje, Nacionalnega inštituta za javno zdravje, Zavodom za šolstvo Republike Slovenije, predstavniki Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije in predstavniki Zveze aktivov svetov staršev Slovenije.

Takoj, ko bo znanih več uradnih informacij glede ponovnega odprtja in obratovanja vrtca, vas bom o tem obvestila.

Prijazno vas pozdravljam.

Polona Baznik Dvojmoč, pomočnica ravnateljice