Osnovni podatki

IME VRTCA:  VVE pri OŠ Raka

Elektronska pošta: vrtec.raka@guest.arnes.si

Šolska spletna stran: www.os-raka.si

Ravnateljica: Nina Pirc, prof.

Pomočnica ravnateljice za vrtec: Polona Baznik Dvojmoč, vzgojiteljica

Uradne ure:  vsak dan od 9. do 11. ure

Telefon vrtca:     07 49 13 546

PREDSTAVITEV VRTCA

Publikacija vrtca 2023-2024

Na naših spletnih straneh se vam želimo predstaviti ter vam posredovati nekaj informacij o našem vrtcu. Veseli smo odločitve, da  bomo lahko  vašemu otroku nudili varstvo, vzgojo, igro in učenje. Potrudili se bomo, da se bo pri nas dobro počutil.

Naše delo temelji na dobrem poznavanju značilnosti razvoja predšolskih otrok in upoštevanju individualnih razlik med njimi.

Želimo si, da bi se otroci in odrasli  v vrtcu čim bolje počutili, skupaj oblikovali prijetno sožitje ob druženju, igri in delu. Prizadevamo si, da je vsak otrok v vrtcu opažen in sprejet. Z oblikovanjem spodbudnega in zanimivega okolja otrokom ponujamo veliko možnosti za razvijanje njihovih sposobnosti in interesov.

Vrtec Raka ni samostojna javna vzgojno-varstvena enota. Deluje pod okriljem javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda OŠ Raka, na katero je vezan finančno in upravno. Vodstveni, finančno-administrativni in tehnični kader je skupen. Za nemoten potek vzgojno-izobraževalnega dela skrbi 9 vzgojiteljic in 7 pomočnic vzgojiteljic.

ODDELKI V VRTCU

V šolskem letu 2023/24 bo vrtec obiskovalo 101 otrok, na novo 19, ki bodo razporejeni v 6 oddelkov glede na starost.

ODDELKI GLEDE NA ŠTEVILO IN STAROST OTROK

Vrtec izvaja dnevni program v trajanju 9 ur. Namenjen je otrokom od prvega leta starosti do vstopa v šolo ter obsega vzgojo, varstvo in prehrano otrok.

V predšolski vzgoji se program izvaja v dveh starostnih obdobjih. V prvem starostnem obdobju so otroci stari od 1 – 3 let in v drugem od 3 – 6 let.

Skladno z Zakonom o vrtcih imamo v VVE pri OŠ Raka sledečo organiziranost:

Oddelek starostna skupina Število otrok vzgojiteljica pomočnica vzgojiteljice
VIJOLIČNA IGRALNICA

Oddelek 1. st. obdobja 1